Про це свідчать дані ExPro.
Так, з 17 квітня по 24 травня до українських сховищ було закачано 1,06 млрд куб м природного газу. Україна вже обійшла минулорічні обсяги закачування, коли з 31 березня 2024 року (початок сезону закачування) до 24 травня до сховищ надійшло 1,03 млрд кубометрів газу.
У травні до українських ПСГ вже закачано майже 800 млн кубометрів газу, на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Обсяги закачування газу зростають – до 47 млн кубометрів 24 травня, що стало найвищим добовим рівнем закачування газу до сховищ за понад 1,5 року, з жовтня 2023-го.
Таке зростання пов’язано насамперед зі збільшенням імпорту газу до України. Обсяги імпорту останніми днями перевищують 20 млн кубометрів на добу, що є найвищим рівнем з лютого.
У травні основним імпортером газу до України залишається НАК “Нафтогаз України”. Основна частина газу імпортується з Угорщини, яка є найдешевшим маршрутом для імпорту газу – близько 9,1 млн кубометрів на добу. З Польщі імпортується 5,9 млн кубометрів на добу.
Угорський та польський маршрути використовуються на максимум доступних гарантованих потужностей для входу в українську ГТС. Обидва маршрути також майже повністю заброньовані для імпорту газу в наступні місяці.
Запаси природного газу в українських сховищах 24 травня досягли 6,46 млрд кубометрів. Цьогорічні запаси в сховищах залишаються найнижчими на цю дату щонайменше за останні 11 років.
Водночас відставання від минулого року поступово скорочується завдяки більшим обсягам закачування газу до сховищ. Порівняно з минулим роком в сховищах зберігається на 29% (2,6 млрд кубометрів) менше газу.
Від початку року Нафтогаз законтрактував 1,5 млрд кубометрів газу, зокрема 300 млн кубометрів американського LNG – у польської Orlen.