Про це повідомляє «Радіо Свобода».
«Дякую нашим російським друзям, що помітили це, дякую Сергію, що так добре це зрозумів, і дякую рідкісним чесним російським аналітикам, які помітили одну річ — що Вучич буде трохи міцним горішком»,— сказав Вучич журналістам в іспанській Севільї на полях конференції ООН із фінансування розвитку.
Перед тим Лавров заявив, що Москва стежить за ситуацією та «зацікавлена в тому, щоб ці заворушення заспокоїлися, як сказав президент Сербії Вучич, на основі конституції та законів цієї дружньої країни».
Глава російської дипломатії також висловив «сподівання», що зараз західні країни не вдаватимуться до «кольорових революцій», бо ті, мовляв, зазвичай використовують «певні внутрішні події» в різних країнах для «просування своїх інтересів».
Ще до цього російські та сербські чиновники неодноразово пов’язували антиурядові протести з нібито «кольоровою революцією».
Опозиція вже відреагувала на такі заяви РФ. Так, Демократична партія відкинула спроби «будь-якої іноземної держави навішувати ярлики на громадян Сербії», які користуються своїм конституційним правом на протест і політичну позицію.
«Заява міністра Лаврова, яка натякає на те, що громадянські блокади є частиною іноземних планів дестабілізації, безпосередньо сприяє пропагандистським наративам чинного уряду в Сербії, але більше немає можливості допомагати Александару Вучичу ні на внутрішньополітичному, ні на зовнішньополітичному фронті»,— сказав депутат від Демократичної партії Небойша Новакович.
Він заявив, що громадяни Сербії шукають не допомоги від Москви, а «правди, справедливості та свободи у власній країні».
Нагадаємо, у Сербії спалахнула нова хвиля масових протестів у всій країні. Протестувальники встановлювали металеві огорожі та сміттєві контейнери в Белграді та блокували ключовий міст через річку Сава. Відбулася низка сутичок із правоохоронцями та затримань. Як нарахували моніторингові групи, лише на столичних вулицях 28 червня зібралися близько 140 000 протестувальників, хоча влада називає значно менші цифри.