Про це пишеІнститут вивчення війни.
Аналітики ISW нагадують, що гауляйтер Луганщини, т.зв. «голова ДНР» Леонід Пасічник, 30 червня заявив, що російські війська захопили всю Луганську область. Однак російські «воєнкори» фактично спростували це твердження Пасічника, заявивши, що окупанти ще не за повністю контролюють села Надія та Новоєгорівка (обидві на схід від Борової на Харківщині). Один з «воєнкорів» стверджував, що деякі прикордонні райони досі залишаються спірними «сірими зонами».
Фахівці Інституту вивчення війни також пояснюють, чому окупанти обговорюють захоплення Луганської області як «друге» за час повномасштабного вторгнення. 3 липня 2022 року тодішній міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявляв, що росіяни нібито захопили всю Луганщину. Однак українські війська згодом змогли повернути позиції в Луганській області під час Харківського контрнаступу восени 2022 року, наголошують в ISW. Тоді Сили оборони України досягли прогресу в Харківській, Донецькій та Луганській областях та зірвали плани Росії щодо просування з північного боку в напрямку «поясу фортець» у Донецькій області (Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка).
Відтоді російським військам ще не вдалося повернути значні ділянки територій, звільнених українськими військами під час Харківського контрнаступу 2022. Вільними залишаються Куп’янськ, Борова, Ізюм та Лиман.
Російські війська активізували наступальні операції на Куп’янському, Боровському та Лиманському напрямках на початку 2024 року та продовжували спроби просування до цих трьох населених пунктів протягом останніх півтора року. За оцінками ISW, наприкінці листопада 2024 року російські війська контролювали приблизно 99% Луганської області і протягом останніх семи місяців намагалися захопити останній 1% території Луганщини.
Нагадаємо, що у ніч на 1 липня в окупованому Луганську пролунали вибухи, після удару безпілотників на кількох об’єктах вирують пожежі.