Про це зазначено у постанові НКЦПФР від 27 червня, передає Інтерфакс-Україна.

Як зазначено в постанові, Порошенко скористався своїми правами за цінними паперами фонду, що розцінюється як розпорядження активами, всупереч чинним санкціям.

У документі вказано, що 29 квітня 2025 року Порошенко ухвалив рішення про продовження строку дії фонду ще на 20 років. Його підпис під оновленою редакцією статуту був завірений нотаріально 2 травня у Варшаві.

Компанія з управління активами «Ф’южн Капітал Партнерз», яка обслуговує фонд, наполягає, що продовження терміну діяльності не є розпорядженням активами, а отже, не порушує обмежень. Однак регулятор дотримується протилежного погляду. «Підпис Петра Порошенка на новій редакції статуту, завірений у Варшаві, свідчить про його особисте використання корпоративних прав», – підкреслюється в рішенні Комісії.

Крім того, згідно з санкційним рішенням РНБО, Порошенко мав передати корпоративні права в управління іншій особі протягом 60 днів. Проте Комісія не отримувала інформації про виконання цієї вимоги.

Згідно з останнім оприлюдненим звітом фонду за 2020 рік, серед його активів були значні частки в таких компаніях, як страхова компанія «Країна» (49,99%), телерадіокомпанії «Експрес-Інформ» (90%) і «НБМ» (100%), суднобудівний завод у Севастополі (89,32%) та Міжнародний інвестиційний банк (50,08%). Також фонд контролював низку інших юридичних осіб, зокрема іноземні структури Prime Asset Partners Limited та Feruvita S.L. (обидві – 100%).

Нагадаємо, колишній президент Петро Порошенко звинуватив чинного українського лідера Володимира Зеленського в авторитаризмі, заявивши, що його дії «нічим не відрізняється від росії».