Про це повідомив Тарас Кремінь.
За словами Кременя, у першому півріччі цього року надійшло на 348 звернень більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Найбільше скарг надійшло з:
- Києва (582)
- Одеської області (178)
- Харківської області (171)
- Дніпропетровської області (138)
- Київської області (54)
- Донецької області (37)
Найпоширеніші порушення
- Інтернет-торгівля та онлайн-ресурси: 378 звернень (сайти без української версії або з російською версією за замовчуванням). Це значно більше, ніж 297 таких звернень за перше півріччя 2024 року.
- Публічна інформація та зовнішня реклама: 293 звернення (вивіски, таблички, афіші та інша публічна інформація не українською мовою). Для порівняння, за перше півріччя 2024 року таких звернень було 136.
- Сфера обслуговування: 230 звернень (випадки, коли працівники спілкувалися не українською мовою).
Інші сфери, де виявлено порушення:
- Освіта: 114 скарг (зокрема, позашкільні заклади – 25, заклади загальної середньої освіти – 21, освіта дорослих – 21, заклади вищої освіти – 19).
- Інформація про товари та послуги: 68 скарг (етикетки, чеки, меню).
- Сфера культури: 63 скарги (театри, концерти, афіші).
- Медіа: 61 скарга.
- Охорона здоров’я: 58 скарг.
- Органи влади: 56 скарг.
Також порушення були зафіксовані у сферах транспорту, спорту, охоронних структур, книговидання та книгорозповсюдження, трудових відносин, установ державної і комунальної власності тощо.
“Порівняно з минулим роком кількість скарг зросла більш ніж на третину. Динаміка звернень громадян свідчить про те, що суспільство все більш нетерпиме до порушень мовного закону та готове відстоювати своє право на отримання інформації та послуг українською мовою”, – зазначив Тарас Кремінь.
Нагадаємо, 2 липня Кабінет Міністрів офіційно звільнив Тараса Кременя з посади Уповноваженого із захисту державної мови через закінчення п’ятирічного терміну його каденції.