Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Рабін Нахман з Брацлава, відомий як цадик, що означає праведний за зразкову побожність, народився у 1772 році в місті Меджибіж (нині Хмельницька область). Він був правнуком Баал Шем Това, засновника хасидизму – містичного руху в юдаїзмі, що виник у XVIII столітті на території сучасної України.

Вчення Нахмана поєднує кабалістичні ідеї, духовне натхнення, елементи психології, самозаглиблення та притчевий стиль. Він наголошував на потребі постійного духовного оновлення, усамітненій молитві та розмові з Богом «як з другом», а також на скромному способі життя.

Рабин також став засновником брацлавського (бресловського) хасидизму. Найчисельніші громади брацлавських хасидів нині розташовані у Нью-Йорку, Єрусалимі, Бней-Браці та Цфаті.

Помер цадик у 1810 році в місті Умань (нині Черкаська область), де й був похований. Він бажав бути похованим саме тут, оскільки під час Коліївщини 1768 року Умань стала місцем масового вбивства євреїв. Рабин вірив, що його присутність у цьому місці матиме духовну силу.

Тепер щороку тисячі хасидів з Ізраїлю, США, Франції та інших країн приїжджають до Умані, щоб вшанувати свого вчителя. Підвищення статусу могили до пам’ятки національного значення підкреслює її важливість для світової релігійної та культурної спадщини.