Про це організація повідомила на своїй сторінці в соцмережах.

За словами ініціаторів, громади Болграда та Татарбунар готові провести демонтаж самостійно, як тільки отримають відповідний дозвіл від міністерства. Однак, якщо рішення не буде ухвалено найближчим часом, активісти обіцяють діяти рішуче.

«Це вже занадто затягнулося. У випадку, якщо в найближчі 3 тижні наказу не буде — ми їдемо з кувалдами та тросами. Сподіваємося на розуміння Мінкультом», — зазначили в ГО «Деколонізація. Україна».

Представники організації неодноразово наголошували, що ці пам’ятники є символами російського культурного впливу, якому не місце в публічному просторі українських міст, особливо в умовах повномасштабної війни. Одеська область наразі лідирує за кількістю пам’яток, присвячених Пушкіну – загалом їх вісім: шість меморіальних дощок в Одесі та два пам’ятники на території Бессарабії – у Татарбунарах та Болграді.

Ситуація з пам’ятниками в обох містах схожа. Щодо бюста Пушкіну в Болграді, який стоїть у міському парку, то рішення про його знесення було ухвалено виконкомом Болградської міської ради ще восесени 2024 року. Проте роботи з демонтажу не можуть розпочатися без погодження Департаменту культури, яке міська рада досі не отримала.

У Татарбунарах пам’ятник також потерпає від рук активістів, які намагаються прискорити його демонтаж, розмальовуючи та пошкоджуючи його. Місцева влада безсила без відповідного дозволу від Мінкульту. Саме тому активісти вимагають від міністерства негайно ухвалити рішення щодо демонтажу.

Раніше повідомлялося, що пам’ятник російському письменнику Олександру Пушкіну в Одесі не демонтують, а перенесуть у відповідний музей. Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький вважає, що будь-яка памʼятка, навіть деколонізована, знайде своє місце у музейній експозиції.