Про це інформує Politico.
Попри публічні заяви про спільну позицію, країни ЄС не завжди мають єдину думку щодо взаємодії з Білим домом. Це пов’язано з орієнтацією 27 членів ЄС на власні внутрішні інтереси та виборців, що ускладнює формування жорсткої переговорної позиції для комісара ЄС з питань торгівлі Мароша Шефчовича. Країни поділилися на два блоки, кожен з яких відстоює національні інтереси.
На останньому етапі переговорів Брюссель продовжував наполягати на зниженні базового 10-відсоткового тарифу, запровадженого Дональдом Трампом. Проте, як зазначає Брандо Беніфей, який очолює делегацію Європейського парламенту в Сполучених Штатах, виникають розбіжності: частина країн готові прийняти 10% мита, аби уникнути інших ставок, тоді як решта вважає цей базовий тариф надто високим.
Речник Комісії з питань торгівлі офіційно заперечив це, стверджуючи, що рівень консультацій з державами-членами був вищим, ніж зазвичай, що забезпечило «вражаючий рівень єдності».
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц та прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні є найактивнішими прихильниками швидкої угоди, навіть якщо це потребуватиме більших поступок Білому дому. Мерц наголошує на важливості швидких дій для захисту німецьких галузей, таких як хімічна, фармацевтична та автомобільна промисловість, які страждають від високих тарифів. Мелоні, зі свого боку, вважає 10-відсоткові тарифи «не особливо важливими».
Водночас Париж і Мадрид виступають за жорсткішу позицію, прагнучи протистояти «грубій переговорній тактиці» президента США. Президент Франції Еммануель Макрон, який раніше наполягав на скасуванні всіх тарифів, тепер розглядає можливість погодитися на 10-відсотковий тариф за певних умов, пропонуючи «компенсацію на товари, що продаються Сполученими Штатами».
Менші країни ЄС також прагнуть захистити свої чутливі галузі та не бажають нести відповідальність за загальний торговельний профіцит блоку зі США, за який відповідає кілька країн на чолі з Німеччиною.
Якщо переговори цього тижня проваляться, ці розбіжності загрожують підірвати здатність блоку завдати значної шкоди економіці США, коли міністри торгівлі ЄС зустрінуться 14 липня для ухвалення остаточного рішення щодо заходів відплати.
Раніше Politico зазначало, що Дональд Трамп пообіцяв прем’єр-міністру Великобританії Кейру Стармеру “історичну” торговельну угоду, знизивши 25-відсоткові тарифи на ключовий експорт Великобританії, однак поки ці тарифи продовжують застосовувати.