Про це повідомив Офіс президента.

У Данії в присутності президента Володимира Зеленського міністр оборони України Рустем Умєров і CEO компанії Swift Beat, LLC Ерік Шмідт уклали меморандум про довгострокове стратегічне партнерство.

Документ передбачає, що сучасні дрони постачатимуть Україні пріоритетно, на спеціальних умовах і за собівартістю.

Swift Beat вироблятиме для ЗСУ дрони-перехоплювачі для знищення російських безпілотників і ракет, квадрокоптери для розвідки, спостереження, коригування вогню та логістики, а також ударні дрони середнього класу для ураження ворожих цілей. Загалом йдеться про сотні тисяч дронів цього року й подальше збільшення обсягів у 2026-му.

Також планується розробка нових інноваційних рішень – це перехоплювачі крилатих і балістичних ракет, автоматичні турелі, розвідувальні платформи.

«Це co-production між Україною і США, це буде кілька компаній. Зосереджуємося, по-перше, тільки на дронах різного типу. Але те, що найголовніше: цей рік — сотні тисяч, наступний рік — буде збільшення», — зазначив Зеленський.

Головний акцент у співпраці робиться на дронах-перехоплювачах, які вже проходили випробування в Україні та показали ефективність у боротьбі з іранськими «Шахедами». Зеленський повідомив, що тепер підписано серйозний контракт, який дозволить масштабувати виробництво цих дронів.

За його словами, підписання угоди також передбачає відкриття технологій для українських виробників, тобто буде не лише складання, а й доступ до критичних компонентів.

У соцмережі Х президент уточнив, що у межах співпраці виготовлятимуться:

  • дрони-перехоплювачі для знищення ворожих БПЛА та ракет;
  • квадрокоптери для розвідки та коригування вогню;
  • ударні безпілотники для ураження цілей у глибокому тилу ворога.

Нагадаємо, Зеленський прибув до Данії для участі у заходах, присвячених початку головування країни в Раді ЄС.

Також раніше зазначалося, що президент США Дональд Трамп і президент України Володимир Зеленський планують телефонну розмову на 4 липня, щоб обговорити різке припинення постачань американської зброї до Києва.