Про це повідомляє «Bloomberg».

За розрахунками Bloomberg, сукупні доходи Росії від податків на нафту і газ впали на третину порівняно з минулим роком, майже до 495 млрд рублів. Це найнижчий показник із січня 2023 року. Сильніша валюта означає, що Росія та її виробники нафти отримують менше рублів за кожен барель, що підриває прибутковість компаній і напружує федеральний бюджет, який залежить від податків на нафту і газ приблизно на третину своїх доходів.

Будь-яке істотне зниження податкових надходжень від промисловості безпосередньо впливає на скарбницю країни, яка і так обтяжена багатомільярдними витратами на війну в Україні. Більш міцний рубль також знижує стимули до експорту.

Наприкінці квітня міністерство фінансів РФ переглянуло свої очікування щодо дефіциту бюджету на цей рік, прогнозуючи набагато глибший дефіцит, ніж передбачалося раніше. Це пов’язано з тарифною політикою США та підвищенням поставок ОПЕК+, що призвело до різкого падіння цін на нафту. Для покриття дефіциту країна використовує свій фонд добробуту.

Міністерство розрахувало доходи Росії від продажу нафти в червні, виходячи з ціни Urals у 52,08 доларів за барель у травні. Це найнижча ціна на ключовий експортний сорт країни з березня 2023 року.

Валюта торгувалася за середнім курсом 80,4603 рубля за долар США в травні, що є найвищим показником за два роки, зумовленим рекордно високими відсотковими ставками й очікуваннями поліпшення відносин із Вашингтоном.

Нагадаємо, британське Національне агентство з боротьби зі злочинністю та Управління санкцій оголосили «червону тривогу» через масштабну тіньову торгівлю російською нафтою.