Про це повідомили СБУ.
За даними СБУ, фігурант входив до злочинної групи, яку очолювала колишня заступниця голови Волинської ОВА, раніше затримана СБУ.
Слідство встановило, що депутат забезпечував ухилянтів підробленими документами. Згідно з цими паперами, військовозобов’язані чоловіки вважалися «волонтерами», яких Волинська ОВА відряджала за кордон по гуманітарну допомогу.
За свої «послуги» ділки брали до 5 тисяч доларів США з одного «клієнта». Починаючи з 2022 року, зловмисники незаконно переправили за кордон понад 100 ухилянтів. Підозрювані вносили дані чоловіків до системи «Шлях», що надавало їм змогу безперешкодно перетинати кордон.
До злочинної групи, окрім депутата, входили помічники Господарського суду Рівненської області, керівники благодійних фондів та інші особи. Керувала організацією колишня заступниця голови Волинської ОВА, яка вже перебуває під вартою, і обвинувальний акт щодо неї розглядається в суді.

Олександру Тиводару, депутату Волинської обласної ради від партії «За майбутнє», повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 255 (участь у злочинній спільноті або злочинній організації);
- ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань);
- ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).
Йому загрожує позбавлення волі на строк до 12 років із конфіскацією майна.
У четвер, 3 липня, було проведено низку обшуків у Волинській та Хмельницькій областях за місцем проживання та перебування підозрюваного.
Наразі судом уже ухвалено обвинувальні вироки семи постійним учасникам злочинної організації, які уклали угоди з прокурорами про визнання винуватості, надавши викривальні показання щодо своїх спільників.
Нагадаємо, оперативники Департаменту внутрішньої безпеки (ДВБ) Нацполіції України затримали чоловіка з Київщини, який обіцяв військовозобов’язаним і охочим уникнути мобілізації працевлаштування на посади з «бронею».