Про це на своїй сторінці у Facebook розповів киянин Сергій Пасюта, лідер команди зі стоворення проекту наземного переходу до станції метро «Університет».
У дописі Сергій Пасюта цитує діалог між депутаткою Ксенією Семеновою і директором Дептрансу Валентином Осиповим на засіданні бюджетної комісії Київради.
Відтак, за його словами, Валентин Осипов запевняє, що дозволу на створення наземного переходу до станції метро «Університет» не дає Міністерство екології та природних ресурсів.
«Законодавство екологічне не дозволяє по ньому (бульвару Шевченка – ред.) робити пішохідний перехід. Тобто, воно має якийсь статус. Я навіть не готовий сказати, який статус», – розповів директор Департаменту транспортної інфраструктури.
Водночас Валентин Осипов нагадав, що раніше проти наземного переходу в цій ділянці міста буи поліцейські. Наразі й вони вже погодилися, однак відмову Департамент транспортної інфраструктури отримав від Мінекології.
Нагадаємо, наземний пішохідний перехід планують облаштувати через бульвар Тараса Шевченка в районі перехрестя з вулицею Пирогова. Проект цього переходу став переможцем Громадського бюджету у 2019 році.
За проектом, новий перехід мають облаштувати так:
До слова, наземний перхід уже розташовувався на цьому місці до 1985 року. Потім його замінили підземним.
У КМДА заявляли, що при будівництві необхідно буде зносити зелені насадження – тополі вздовж бульвару. Їх висадили ще в 1840-х роках. Від 1972 року вони є ботанічною пам’яткою природи місцевого призначення. Тополі наразі знаходяться на балансі місцевого КП Київзеленбуд. Однак за словами Сергія Пасюти, створення наземного пішохідного переходу не передбачає знищення дерев.
Фото: Facebook/Сергій Пасюта