Кияни накопичили борг за спожите тепло і гарячу воду у розмірі майже 4,4 млрд грн, повідомляє КП «Київтеплоенерго».

Зокрема найбільше заборгували в Солом’янському, Печерському та Голосіївському районах.

«Власник квартири на вул. Саксаганського, з опалювальною площею 339 м2, кілька років не сплачував за спожите тепло. Станом на 1 лютого 2021 року його борг за централізоване опалення досяг 79 тис. грн. До січня 2020 року йому також нараховувалась пеня за несвоєчасно оплачені рахунки. Останній рік власник квартири продовжив накопичувати борг — станом на сьогодні його заборгованість за спожите тепло складає 129 тис. грн без врахування пені», – зауважили в підприєстві.

В Київтеплоенерго зауважили, що під час карантину пеня за несвоєчасну сплату за комунальні послуги не нараховується.  Таким чином, боржники можуть уникнути додаткових витрат і стягнення заборгованості у примусовому порядку через суд після завершення карантину, уклавши угоду про реструктуризацію боргу.

Проте уклавши угоду про реструктуризацію боргу під час карантину, клієнт-боржник заощаджує близько 30% на оплаті пені та майбутніх судових і виконавчих внесків.

До слова, укласти угоду про реструктуризацію заборгованості за опалення та гарячу воду можна дистанційно, звернувшись до консультантів Центру комунального сервісу у месенджері на сторінці у Фейсбук чи Скайпом або листом на адресу СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» (вул. Жилянська, 83/53).

Натомість щоб врегулювати заборгованість за опалення та гарячу воду, необхідно укласти договір про розстрочення заборгованості та її оплати частинами. Зокрема кияни можуть звернутися до  “Центру комунального сервісу” за допомогою месенджера у Facebook чи Skype та надіслати фото або скан-копії:

  • паспорта чи документа, що його замінює (всі заповнені сторінки)/ID-картки;
  • довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру (ІПН);
  • правовстановлюючого документа на квартиру або витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • довіреності, якщо договір укладатиме уповноважена особа.

Нагадаємо, через похолодання у лютому столичні багатоповерхівки спожили на 6% більше тепла, ніж в січні.

Фото: unsplash