Адвокат Максим Васильєв зафіксував порушення закону про мову, виявлені в мережі ресторанів японської кухні Sushi Master Ukraine та фітнес-клубів «Спортленд». Клуб виправився, а мережа ресторанів – ні, тож юрист дійшов до мовного омбудсмена, написав він у Facebook.

«Уповноваженим надіслані на адреси вказаних мереж листи з вимогами забезпечити використання працівниками та партнерами вказаних мереж державної мови при обслуговуванні споживачів», – розповів Васильєв.

Юрист підкреслив, що це не найстрашніші порушення (якщо, наприклад, порівняти з категоричною відмовою обслуговувати українською), але таких дрібних порушень найбільше й через це їх часто можуть не помічати й навіть сприймати за норму.

«Якщо кожен свідомий громадянин бодай раз зверне увагу на порушення Закону про мову й доведе процес до кінця, тобто звернеться до Уповноваженого через такі порушення, то дуже швидко ситуація зміниться й ми будемо жити в українській Україні, а не в малоросії», – додав він.

«Sushi Master ніяк не відреагували на публікацію, тому окрім скарги Уповноваженому, я змушений був звернутися й до їхнього центрального офісу, виклавши факти порушень та просив вжити заходів для недопущення цього в майбутньому, чекаю відповіді. У той час як із боку «Спортленд» було достатньо реакцій. Спочатку безпосередній керівник спортклубу, про якого йшлося в публікації (Сергій Шаблій) відреагував на неї. Хоча й реакція його була більше емоційна, ніж конструктивна. Потім, уже через декілька днів, відреагувала й сама мережа – цілком адекватно і правильно», – розповів захисник мови.

А щодо “Спортленду”, юрист зазначає, що там уже не порушують мовного закону.

«З моменту моєї публікації минув майже місяць, за який я відвідав спортклуб багато разів і жодного разу мене не обслуговували російською. Там тепер обслуговують українською від початку й до кінця», –  нагадав він.

Нагадаємо, нещодавно у Києві розгорівся скандал у грумінг-салоні, де відмовилися обслуговувати клієнтку українською мовою.

Фото: піксабей