Про це повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій Київської області.
Зазначають – лише за одні лише вихідні вогнеборці виїздили 169 разів на гасіння трави на території області. В результаті вигоріло більше 170 га площі.
Рятувальники підготували список – 6 причин не палити суху траву і сміття:
- Ризикуєте життям – своїм і чужим
Спалювання сільськогосподарського сміття і сухої трави на присадибних ділянках і під час прибирань, суботників – це нехтування правилами пожежної безпеки. На перший погляд, невинна спроба позбутися від сміття може коштувати життя людей.
2. Можете втратити майно
Нерідко спроби прибрати на ділянках переростають в стихійні пожежі, які забирають у людей майно: будинки, сільськогосподарські споруди, автомобілі. Розбурхане полум’я важко зупинити навіть пожежникам.
3. Наносите шкоду екосистемі
Підпали трави стають причиною загибелі комах, звірів і плазунів, збіднюється видовий склад рослинності, деградує грунт. Пали трави можуть привести до масштабних пожеж в лісах і на торфовищах.
4. Погіршуєте здоров’я
Важливо пам’ятати, що, спалюючи сміття, ми піддаємо свій організм впливу потенційно небезпечних токсичних речовин. Наприклад, трава, особливо міська, «просякнута» солями важких металів, в сільській місцевості можуть також горіти залишки добрив і пестицидів, небезпечне сміття (наприклад, пластикові пляшки). Такий дим їдкий і отруйний, він небезпечний для здоров’я людини, особливо чутливий до такого диму організм дитини.
5. Заплатите штраф
6. Не паліть — розкажіть
Будьте відповідальними і свідомими. Для цього поширте цю корисну інформацію серед своїх знайомих та попередьте ймовірну біду.
Нагадаємо, днями ми писали, що у Києві горів Песів острів – там спалахнули два плавучих будинки.