Про це повідомили на офіційному сайті Національної поліції.
Інформацію щодо ймовірних правопорушників повідомив Департаменту внутрішньої безпеки НПУ начальник одного зі структурних підрозділів поліції. За його словами, двоє чоловіків позиціонували себе впливовими особами й пропонували нібито влаштувати поліціянта на посаду начальника ГУНП одного з центральних регіонів України. Ціна питання – 220 тисяч доларів США.
Спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції та Офісом Генерального прокурора України фігурантів затримали на передачі коштів. Наразі розпочато кримінальне провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Цікаво, що правоохоронці встановили особи цих «впливових людей». Як з’ясувалося, ними виявилися 48-річний киянин та 60-річний раніше судимий мешканець Запоріжжя. За даними слідства, змовники систематично телефонували посадовцю поліції, запевняючи, що його «призначення» вже в процесі, потрібно лише передати їм вищезазначену суму. Врешті домовилися про зустріч у столиці.
«На передачі першої частини «винагороди» – 120 тисяч доларів США – працівники ДВБ та ГСУ НПУ, за підтримки відділу швидкого реагування ДВБ та процесуального керівництва Офісу ГПУ, затримали учасників злочинної групи. Кошти вилучено. Фігурантам оголошено про підозру у вчиненні шахрайства організованою групою – ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України», – зазначили на сайті Нацполіції.
Обом зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 12 років із конфіскацією майна. Наразі ймовірниї правопорушників затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Водночас тривають подальші слідчі дії з метою встановлення інших епізодів аферистів та їх можливих спільників.
В Офісі генпрокурора зазначили, що один із затриманих позиціонував себе особою, яка найближчим часом буде призначена на посаду міністра внутрішніх справ і зможе вирішувати будь-які кадрові питання.
За даними Офісу ГПУ, громадянина пообіцяли влаштувати на посаду начальника Головного управління Нацполіції у Київській області.
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Фото: Нацполіція