Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
У соцмережах кияни сперечаються, чи варто скошувати траву на вулицях міста.
Андрій Вергеліс, заступник генерального директора КО «Київзеленбуд», наголосив, що в цьому питання потрібно розрізняти поняття «газон» і «травостій». Перший – створений штучно, для візуальної краси, а другий – трава, яка росте сама по собі.
«Якщо ми говоримо про газон, то, відповідно до правил утримання зелених насаджень, має бути певної висоти. Як правило, це 5 см. Якщо в цьому діапазоні потрібно його тримати – відповідно, його треба й косити. Це сприятиме покращенню стану цього газону, адже трава так буде краще рости», – наголосив Андрій Вергеліс.
Водночас заступник генерального директора КО «Київзеленбуд» зазначив, що наразі в столиці є проблема недостатнього поливу зелених насаджень. Саме через це трава в місті швидко висихає на сонці.
«Не вистачає систем поливу. Однак усі парки, які наразі будуються або ж підлягають капітальному ремонту, будуть оснащені автоматичними системами поливу», – повідомив Андрій Вергеліс.
Також пан Андрій нагадав, що скошену траву, за правилами, комунальники мають прибрати протягом трьох днів.
До слова, на Facebook-сторінці Департаменту міського благоустрою КМДА нагадали основні правила щодо догляду за зеленими насадженнями в місті.
Згідно з Правилами благоустрою, балансоутримувачі зобов’язані:
- Косити газони, залишаючи висоту трав’яного покрову 5-8 см. Прибрати скошене протягом 3 діб.
- Поливати зелені насадження (зранку, до 9:00, або у вечірній час після 18:00).
- При температурі 0° C і нижче полив рослин заборонений.
- Проводити своєчасну обрізку гілок дерев під лініями електропередач, а також тих, що закривають таблички із назвами вулиць та будинків.
- Негайно видаляти аварійні, сухостійні дерева, якщо стан їх загрожує життю, здоров’ю громадян.
- Постійно знімати із дерев омелу та видаляти самосійні дерева.
- Огороджувати газони декоративними парканчиками, де можливе їх псування, та захищати лунки дерев.
До слова, за невиконання Правил благоустрою балансоутримувачам усіх форм власності загрожує штраф. Для фізичних осіб – 340-1360 гривень, для юридичних осіб – 850-1700 гривень.
Водночас у Департаменті закликають киян повідомляти про неналежний догляд за вулицями Києва до Контактного центру за номером 15-51.
Фото: фейсбук