Як написав голова Ради з урбаністики Києва Віталій Селик, на сильний шум посеред ночі кияни масово писали у соцмережах протягом усіх вихідних.

Цієї ночі не спали десятки тисяч мешканців Лівого берега Києва. Навіть з закритими вікнами вони слухали потужні баси фестивалю “Остров”, що проводився на Золотому пляжі Гідропарку. Микільська слобідка, Північно-Броварський, Березняки, Русанівка, КомфортТаун, Буревісник не змогли відпочити у вихідний заради щастя 2000 фестивальників“, – написав урбаніст.

Таку поведінку організаторів фестивалю він назвав хамською, оскільки вони перебрали з потужністю звуку і “це виявляє повну зневагу до киян”. Цікаво, що мешканці міста писали, що чули шум не лише пізно вночі, а й о 6:30 ранку.

Патрульні поліцейські Дніпровського району втомилися за ніч приймати заяви від обурених киян. Проте організатори устами охоронців насміхаються з цього і кажуть, що у них “все домовлено з поліцією“, – обурився урбаніст.

Він зібрав частину дописів у соцмережах, в яких кияни висловлюють обурення сильним шумом.

Крім того, на Facebook-сторінці фестивалю під фотозвітом із гулянь першої ночі з’явився коментар незадоволеного шумом киянина. На що у відповідь одна із відповідальних за організатоцію фесту Анна Баранова написала: “Беруши в помощь“.

Якщо говорити про порушення, які допустили організатори “Острова”, то урбаніст Віталій Селик називає наступні закони та норми:

  • Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» – забороняє з 22:00 до 8:00 користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму.
  • Закон України «Про тваринний світ», який з 1 травня по 15 червня встановлює “Режим тиші” у період масового розмноження диких тварин з метою охорони середовища їх існування, умов розмноження та шляхів міграції. А острів Венеціанський (Гідропарк) і басейн Дніпра є природнім “автобаном” Скандинавія-Азія-Африка.

Крім того, організатори перекрили доступ до 100 метрів пляжу Золотий. Здається – це теж не дуже законно?.. Також мешканці Русанівки повідомляють, що в суботу двічі після 22 ночі на фестивалі запускали потужний феєрверк (цю інформацію ще уточнюю). Нагадаю, з грудня 2019 Київська міська рада заборонила використання феєрверків, салютів і піротехніки до завершення війни на Донбасі“, – нагадав Віталій Селик.

За його інформацією, Департамент культури КМДА не має жодного стосутнку до цього фестивалю і дозволів не давав. Урбаніст зазначив, що окремо поцікавився, на якій підставі “Парк культури і відпочинку Гідропарк” контролює шлагбауми на в’їзд у зелену зону. Виявляється, автівкам дозволено проїхати шлягбаум тільки після оплати в сумі 50 гривень.

“Цікаво, чи йдуть ці кошти на розвиток культури Києва?”, – риторично запитав урбаніст.

Пропонує для вирішення подібних проблем призначити у Києві Омбудсмена з нічної культури, або його називають “нічний мер“.

“Він може бути делегованим від клубно-концертної індустрії і призначений радником Віталія Кличка для кращої взаємодії нічної культури, КМДА і громади. Така посада є в Берліні, Лондоні, Варшаві, Празі, Будапешті і багатьох інших містах, навіть у Львові. І безумовно – нічний мер має бути і в Києві”, – пише Віталій Селик.

Ще один варіант вирішення проблеми – розробити для столиці  нормативний документ про звук у місті.

Фото: Фейсбук, скріншот