Про це пише газета The New York Times з посиланням на українських і американських посадовців.

До того ж зазначає NYT, Росія зуміла зосередити сили, не перекидаючи військ зі сходу України — це нібито дає змогу Москві чинити тиск одночасно на кількох фронтах.

Російські та корейські військові, які готуються до наступу, зараз спільно навчаються в західній частині Курської області. Північнокорейців тренують бити з артилерії, вчать базовій тактиці піхоти і, що особливо важливо, зачистці траншей, кажуть американські чиновники. Це означає, що принаймні частину військових із КНДР використають у лобових атаках на українські позиції.

Військових із КНДР розділять на дві групи, вважає один з українських чиновників. Одна частина — це штурмові загони, а інша — підрозділи підтримки, які відповідатимуть за безпеку на захоплених територіях.

Загони з північнокорейських штурмовиків відправлятимуть в атаку без бронетехніки, як легку піхоту, пише NYT. Це означає, що разом з російськими штурмовиками вони зазнають важких втрат. За оцінкою американських і британських військових аналітиків, Росія щодня втрачає в середньому понад 1 200 військових.

Якщо під час російського наступу вдасться відкинути підрозділи ЗСУ за межі Курської області, Росія може не зупинитися на кордоні і продовжити рух углиб української території. Якщо це станеться, не зрозуміло, чи продовжать північнокорейські військові брати участь в операції. Деякі представники Пентагону вважають, що влада Північної Кореї може наказати своїм військовим зупинитися на російсько-українському кордоні.

Поки американські посадовці не можуть оцінити, наскільки ефективною буде участь військових з КНДР у боях у Курській області. У них нема реального досвіду ведення сучасної війни з активним використанням техніки та безпілотників.

Нагадаємо, за даними The Wall Street Journal, план обраного президента США Дональда Трампа про припинення війни в Україні нібито передбачає припинення вогню по нинішній лінії фронту.

Як пише Forbes, це стимулює Росію до активних наступальних дій у Курській області, попри можливі втрати. Оскільки, якщо реалізувати план, про який пише The Wall Street Journal, Росія фактично мала поступитися б частиною своєї території, включаючи близько 270 квадратних миль у Курській області, в обмін на контроль над близько 20% території України, яку вона наразі окуповує.

Як повідомлялось, під час передвиборчої кампанії Дональд Трамп неодноразово стверджував, що «закінчить війну», якщо буде переобраний, не розкриваючи, що саме робитиме. Одного разу він заявляв, що зможе припинити війну за 24 години.

Уже після обрання Трампа видання Wall Street Journal писало про план, який нібито передбачає, що Київ пообіцяє не вступати до НАТО щонайменше 20 років, а США в обмін на це продовжуватимуть надсилати Україні зброю. При цьому Росія та Україна нібито мали б погодитися на демілітаризовану зону в понад 1200 кілометрів.

Додамо, що радник президента України з комунікації Дмитро Литвин висловив сумнів щодо достовірності оприлюдненого Wall Street Journal плану завершення війни в Україні та висловив припущення, що цей план може мати російський слід.