Про це в етері КИЇВ24 розповіла народна депутатка фракції “Голос” Інна Совсун.

Більшість українців підтримують ініціативу. Це не просто морально правильно, не просто виконує моральні зобов’язання, припиняє дискримінацію людей. 56% українців підтримують цю ініціативу, то це ще й політично розумний крок.

Інна Совсун наголосила, що підтримка цього законопроєкту зростає, однак головна та єдина перепона — комітет правової політики.

Я бачу зростання підтримки ідеї цього законопроєкту. На жаль, головною перепоною для законопроєкту про цивільні партнерства зараз є головний комітет правової політики, де підтримки він не має.

Цивільні партнерства

Нагадаємо, що комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроєкт 9103 про цивільні партнерства.

Його рекомендували до ухвалення в першому читанні. Про це 9 серпня повідомив один з ініціаторів законопроєкту – нардеп Дмитро Гурін. Він наголосив, що рішення цього комітету доводить, що гомосексуальність не є хворобою чи розладом, це частина великої та різноманітної медичної норми, й одностатеві сім’ї це нормально.

Відтак, після ухвалення цього законопроєкту, цивільних партнерів прирівнюватимуть до близьких родичів. Вони матимуть майнові та спадкові права і соціальний захист. Однак не зможуть усиновлювати дітей і брати над ними опіку.

Наразі проти цього закону виступає Православна церква України та окремі депутати. Вони вважають, що такі стосунки нібито “суперечать природному, Богом встановленому закону, й порушують норми Конституції України щодо визначення шлюбу як союзу одного чоловіка та однієї жінки”.