Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

За даними соціологів, 73% українців стверджують, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно.

Водночас з травня 2022 року ситуація не змінюється. Тоді 71% готові були терпіти стільки, скільки буде потрібно, у грудні 2023 року таких було 73%. При цьому більшість українців схиляються до дипломатичних переговорів з РФ для закінчення війни. Це засвідчують результати опитування КМІС.

Разом з тим зазначається, що 3% українців готові терпіти війну ще пів року, а 18% — лише декілька місяців. В усіх областях України виразна більшість жителів готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Також українці лишаються відкритими до переговорного процесу з Росією. Соціологи нагадали, що у травні 2022 року таких було 59%.

“В лютому 2024 року 72% респондентів погоджувалися з думкою, що Україна має шукати й дипломатичний шлях завершення війни (щоправда, треба звернути увагу, що у формулюванні запитання йшла мова просто про такий процес, а не про поступки)”, — йдеться у повідомленні. Водночас з 35% у травні 2022 року до 23% у лютому 2024 року стало менше тих, хто вважає, що Росію перемоги можна лише воєнним шляхом. У всіх областях України більшість жителів загалом відкриті до “дипломатичного треку” з Росією.

Зокрема у центральних регіонах таких — 68%, на півдні — 73%, на сході — 82%, а на заході — 74%.

Довідка

Як проводилось опитування

Упродовж 5-10 лютого 2024 року КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки “Омнібус”, до якого були додані запитання щодо сприйняття перебігу війни.

Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1202 респонденти, які мешкають в усіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали в Україні (у межах, що контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

До вибірки не включалися жителі територій, що тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% – для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 10%, 1,4% – для показників, близьких до 5%. За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення. КМІС раніше наводив фактори, що можуть впливати на якість результатів в умовах “воєнного часу”.