Про це інформує Український Дім.

Творчість цих митців не обмежувалася монументалістикою. Ада Рибачук і Володимир Мельніченко, натхненні подорожами до Арктики, розробили своєрідну «філософію Життя» й зверталися до тем колективної травми та пам’яті.

Валерій Ламах таємно писав загадкову «Книгу схем», в якій викладав власну світоглядну теорію, що синтезувала закони історії, мистецтва, релігії, філософії та науки.

Флоріан Юр’єв, використовуючи свій дар синестезії, розробив унікальну теорію «музики кольору», що поєднувала колір, музику та поезію в цілісну мистецьку систему.

Федір Тетянич створив філософсько-естетичну концепцію «Фрипулья» — вчення про людину й космос як неподільний цілісний організм.

Серед створених ними знакових монументальних об’єктів, що сформували обличчя післявоєнного Києва, — «Літаюча тарілка» на Либідській, мозаїки Річпорту, Центрального автовокзалу й аеропорту «Бориспіль», панно на станціях швидкісного трамвая.

В експозиції буде представлено понад 200 робіт — живопис, графіка і скульптура, унікальні архівні матеріали, спогади та світлини. Деякі твори демонструватимуться вперше, зокрема естампи із циклу «Хіросіма» Ади Рибачук і Володимира Мельніченка та інші. Важливим складником проєкту стануть мультимедійні засоби — мапінг, анімація, звукові інсталяції, — завдяки яким твори «оживатимуть», створюючи винятковий імерсивний досвід для відвідувачів.

Також у межах проєкту «ПроЗорі» відбудеться виставка «Щоденник Ади Рибачук» в музеї АРВМ, що розповість про творчість, злети і падіння, людей з оточення та особисті стосунки з Володимиром Мельніченком саме від імені Ади Рибачук через її щоденники. Відвідати можна з 17 травня до 15 жовтня.

Відкриття виставки «ПроЗорі» відбудеться 22 травня о 18.30, вона триватиме до 29 червня.