Про це пише The Washington Post, посилаючись на наявні в розпорядженні видання документи.
Пропозицію передали українській стороні наприкінці січня через високопоставленого американського дипломата. Вона передбачала розміщення в Україні осіб, депортованих зі США, які не є громадянами України, попри те, що країна перебуває у стані війни та значною мірою залежить від американської військової та фінансової підтримки.
У документах не вказано, як саме відреагував Київ на цю пропозицію. Відомо лише, що український дипломат повідомив посольству США про намір надати відповідь після формування офіційної позиції уряду.
Двоє українських посадовців, знайомих із ситуацією, зазначили, що це питання не обговорювалося на найвищому рівні, і вони не знають про будь-які політичні вимоги з боку США щодо прийому депортованих.
Ця ініціатива є частиною ширшої стратегії адміністрації Трампа, спрямованої на розширення масштабів депортації нелегальних мігрантів зі США. У рамках цієї політики Штати вже уклали угоди з кількома країнами Латинської Америки, зокрема Сальвадором, Мексикою, Коста-Рикою та Панамою, які погодилися приймати іммігрантів, котрі не є їхніми громадянами.
Крім того, адміністрація Трампа розглядає можливість скасування тимчасового правового статусу для приблизно 240 тисяч українців, котрі виїхали до США після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Цей крок може призвести до їхньої депортації.
Раніше повідомлялося, що Дональд Трамп оголосив про запуск нової імміграційної ініціативи — програми “самодепортації”. Вона передбачає надання фінансової допомоги та квитків на літак іммігрантам, які добровільно погодяться залишити територію США.