Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Він нагадав ситуацію, коли Волинський ТЦК прокоментував втручання адвокатів у процес мобілізації. Там заявили, що їхні дії порушують об’єктивність і незалежність процесів мобілізації та медичного огляду.
Омбудсман додав, що згідно зі статтею 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. За його словами, в Україні не може бути позбавлений такого права, навіть в умовах воєнного стану.
Юлія Спас, моя представниця у Волинській області, скерувала відповідний лист до Волинського обласного ТЦК та СП з метою розʼяснення та недопущення порушень прав громадян.
А адвокат Ігор Колесников наголосив, що позиція Волинського ТЦК стосовно адвокатів навіть може містити ознаки злочину – втручання в діяльність захисника чи представника особи.
“Згідно зі статтею 59 Конституції України, кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав, в тому числі й військовозобовʼязані. Обмеження такого конституційного права є недопустимим відповідно до частини 2 статті 64 Конституції України”, — підсумував Лубінець.
Раніше повідомляли, що Волинський ТЦК та СП звинуватили у тому, що він нібито заводить людей без черги у той час, як інші люди мають чекати по кілька годин. У ТЦК відреагували на ситуацію. Там розповіли, що скарги щодо “привілеїв для своїх” у роботі ТЦК є викривленням ситуації. Адже насправді люди отримують послуги там по черзі.
Також у відомстві закликали не втручатися адвокатів у процес мобілізації через такі причини:
- процедури мобілізації та медичного огляду мають спеціалізований характер й вимагають відповідних знань та навичок, якими володіють уповноважені особи й фахівці;
- втручання може призвести до порушення об’єктивності та незалежності процесу мобілізації та медичного огляду;
- процеси мобілізації та медичного огляду мають важливе значення для національної безпеки, у зв’язку з чим їх дотримання повинно бути поза впливом зовнішніх осіб;
- люди, які мають право на відстрочку, повинні особисто подавати документи на ім’я голови комісії ТЦК та СП.
Також раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що у діях ТЦК в Україні щодо мобілізованих у більшості випадків поки не знайшли порушень прав людини.