Художній керівник Київського академічного театру «Актор» В'ячеслав Жила поскаржився, що, незважаючи на отримання театром в 2019-му статусу академічного, актори продовжують отримувати мінімальні заробітні плати без належних надбавок.

Про це стало відомо зі звернення депутатки Ірини Никорак до глави Віталія Кличка і міністра культури і інформаційної політики Олександра Ткаченка профінансувати виплату надбавок для акторів Київського академічного театру «Актор».

«До мене звернувся Жила В’ячеслав В’ячеславович – художній керівник Київського академічного театру «Актор», з проханням посприяти у вирішенні питання недоотримання заробітної плати акторами театру», – йдеться в депутатському зверненні.

У 2019 театр «Актор» отримав статус академічного, однак працівники, художній і артистичний персонал не отримали відповідні надбавки до заробітної плати.

«Постановою Кабміну України від 3 лютого 2010 «Про оплату праці працівників закладів культури, яким надано статус академічних» установлено, що починаючи з 1 січня 2011 під час визначення максимальних розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати) керівних працівників, художнього та артистичного персоналу закладів культури, яким надано статус академічних, застосовується додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів, максимальний розмір якого не перевищує 2, а інших працівників цих закладів – 1,3. Дія зазначеної постанови поширюється і на працівників академічних колективів, що входять до закладів культури, які не мають статусу академічного», – повідомляє Міністерство культури України.

Депутатка попросила главу КМДА і міністра культури і інформаційної політики забезпечити необхідне фінансування для виплати надбавок всім працівникам, художньому і артистичному персоналу театру «Актор».

Фото: comers.com.ua