Про це йдеться в повідомленні Extinction Rebellion.

Видання Аnsa і Reuters пишуть що активісти у суботу, 9 грудня,  вилили у воду нешкідливий барвник флуоресцеїн. Він зник за кілька годин. Сама ж акція була протестом проти «провалу» переговорів на кліматичній конференції у Дубаї (ОАЕ).

Ці люди критикують саміт COP28 (Conference of the Parties of the UNFCCC) — кліматичний саміт ООН, що проходить з 30 листопада по 12 грудня. Вони називають його безрезультатним і кажуть, що поки уряди говорять, «ми висимо на волосині».

Однак мер Венеції Луїджі Бругнаро засудив активістів. Він назвав їх вандалами, і закликав італійську владу покарати їх. Рух човнів у Гранд-каналі зупиняли, а воду довелося перевірити з міркувань безпеки.

Нещодавно італійський Сенат схвалив законопроєкт про покарання екоактивістів за псування культурних памʼяток. Його ще має схвалити нижня палату парламенту. Рішення ухвалили через випадки, коли активісти обливали памʼятки архітектури.

Нагадаємо, з 2024 року з одноденних екскурсантів стягуватимуть 5 євро за в’їзд до Венеції в пікові години у вихідні. Так влада планує зменшити натовпи, заохотити довші візити та поліпшити якість життя для місцевих жителів.