Інвестор проекту, компанія Rockwill Group, покидати його не збирається. Переговорів між сторонами поки не було.

Активісти, які виступили проти знесення будівлі «Квітів України» в Києві, вимагають реставрувати об’єкт, в тому числі з усіма знесеними конструкціями. Про це вони розповіли в коментарі «НВ».

За їхніми словами, забудовник має погоджувати подальші дії з громадою.

«Наші вимоги наступні: консервація будівлі, пошук її нової функції, що можлива в межах збереження пам’ятки, її реставрація та ревіталізація. Реставрація передбачає збереження статусу та відновлення всіх конструкцій, які були демонтовані, а ревіталізація — зміну функції Квітів. Ми закликаємо забудовника знайти комерційно вигідні бізнес-моделі, які потребуватимуть менше паркомісць, в оригінальній формі будівлі й обговорити подальші дії з громадськістю», — розповіла архітекторка Уляна Джурляк.

Наразі в активістів і забудовника не було відкритих модерованих зустрічей. Також відсутні заяви інвесторів із приводу подальшої роботи в межах нового пам’яткоохоронного статусу Квітів.

«Нам важливо перестати грати у двосторонню гру активісти-забудовник. Важливо, щоб у перемовинах з’явилася міська влада. Поки що, переважно вона мовчить. Ми не хочемо для Квітів України долі Гостиного двору, або Тарілки на Либідській на Бульварно-Кудрявській. Наразі в місті багато будівель, які потребують допомоги громади міста, адже перебувають на межі знищення», — розповідає активістка Віталія Баркар.

В коментарі сайту Pragmatica представник забудовника Олексій Пишний розповів, що компанія нібито не уявляла, що будівля є цінною для містян. За його словами «якби на старті було зрозуміло, що можливі протести з боку громади, або інші юридичні проблеми, — ця історія просто би не почалась». З його слів, інвестор Rockwill Group йти з проекту не планує.

«Ми зможемо захистити своє право власника і права інвесторів у судах, навіть у міжнародному інвестиційному. Це, звісно, потребує часу», — каже Пишний. За його словами, інвестори нібито не раз намагалися поспілкуватися з архітектором будівлі (він виступає на боці активістів), однак компромісу не досягли і планують запустити архітектурний конкурс, який може тривати до трьох місяців.

Нагадаємо, днями ЗМІ повідомили, що забудовник «Квітів України» Пишний має російський капітал і пов’язаний з партією Захарченка-Пшонки.

Як «Квіти України» могли б виглядати після реставрації, ми показували тут.

Фото: Фейсбук