США залишаються найбільшими платниками податків у Росії серед іноземних компаній. У 2023 році американські компанії сплатили до російського бюджету 1,2 мільярда доларів податку на прибуток.
Про це пише Newsweek.
Американські компанії в Росії сплатили країні $1,2 млрд податків на прибуток у 2023 році, свідчать дані передвиборчої групи B4Ukraine та Інституту Київської школи економіки (KSE), якими ексклюзивно поділилися з виданням.
Цей податковий внесок робить США найбільшим платником іноземних податків на прибуток до Росії, що колишній високопоставлений американський дипломат назвав «ганебним».
За оцінками Київської школи економіки, яка враховує як великі, так і середні та малі підприємства, близько 328 американських компаній продовжують працювати на російському ринку.
До п’ятірки компаній, які сплатили найбільше податків до російського бюджету у 2023 році, увійшли:
- тютюнова компанія Philip Morris
- виробник напоїв PepsiCo
- кондитерська компанія Mars
- виробник товарів для здоров’я та гігієни Procter & Gamble
- кондитерська компанія Mondelez.
Також у списку опинився інвестиційний банк Citigroup.
У своєму матеріалі Newsweek зазначає, що вихід з Росії не обходиться без значних фінансових втрат для закордонних компаній — уряд РФ стягує 15% податку на вихід з країни, а також змушує продавати активи зі знижкою 50%.
За останніми даними, цей податок приніс Кремлю 385 мільйонів доларів у перші три місяці 2024 року. Крім того, для компаній, які планують припинити свою діяльність у Росії, виникають нові фінансові труднощі.
З 2025 року ставка податку на прибуток підприємств зросте з 20% до 25%, згідно з Податковим кодексом Росії. Це ускладнить процес виходу для багатьох міжнародних компаній, навіть якщо вони цього забажають.
Coca-Cola припинила продаж своїх напоїв до Росії, але ботлер у регіоні, Coca-Cola Hellenic, продає продукт під назвою Dobry Cola через Multon Partners. Coca-Cola має 21% акцій Coca-Cola Hellenic. Повідомляється, що Coca-Cola подала заявку на перереєстрацію своїх торгових марок у Росії у квітні 2024 року.
Тим часом PepsiCo, Mars, Procter & Gamble (P&G), Cargill і Weatherford скоротили свій бізнес, але продовжували виробляти товари і проводити операції, які вони вважали необхідними.