Про це повідомляє Reuters.

Трамп після свого обрання закликав енергетичну галузь “бурити, крихітко, бурити” і наказав урядовим установам скоротити бюрократичну тяганину, щоб максимізувати видобуток нафти і газу в США, який і так був на рекордному рівні.

Новий президент США припинив паузу в затвердженні нових проєктів з експорту газу і скасував заборону на буріння у федеральних водах.

Однак політика Трампа у сфері торгівлі та зовнішньої політики загрожує зростанням вартості мільйонів барелів нафти, які американські нафтопереробні заводи потребують з Канади та Мексики.

Окрім цього, його поворот у зовнішній політиці щодо Росії може перевернути глобальні нафтові потоки та зменшити європейський ринок для американської нафти і газу, якщо США послаблять санкції щодо російських енергоносіїв.

Припинення дії ліцензії, яка дозволяла експортувати венесуельську нафту до США, та погрози звести експорт іранської нафти до нуля – все це віщує перебої у світових нафтових потоках.

“Це революція в енергетичній політиці, яка розгортається… Галузь намагається перевести подих”, — сказав в інтерв’ю віцеголова організатора конференції S&P Global Ден Єргін.

Перезавантаження енергетичної галузі буде в центрі уваги на конференції CERAWeek у Гʼюстоні, Техас.

Серед учасників і доповідачів — міністр енергетики США Кріс Райт, міністри енергетики країн-членів ОПЕК+ Нігерії, Лівії та Казахстану, а також керівники Saudi Aramco, Chevron, Shell, BP і TotalEnergies.

Нагадаємо, що в адміністрації Трампа обговорюють ідею зупинок та інспекції іранських нафтових танкерів на підставі протидії розповсюдженню зброї масового знищення, що може стати новим кроком у посиленні тиску США на Тегеран.