Звільнення Токмаку буде означати прорив вже другої лінії оборони ворога. Про це розповів в ефірі КИЇВ24 військовий аналітик та публіцист Євген Дикий.

«Шанс на те, що наші захисники прорвуться до Азовського моря в цьому році, — він є і він навіть… я б його оцінив більш ніж половина, тобто більш ніж 50%, але треба все ж таки чітко розрізняти поняття шанс і поняття гарантія. Ми не маємо гарантії прориву лінії російської оборони. Ця лінія оборони вибудовувалася майже рік. Вона дуже добре укріплена і головне, що в ній дуже багато особового складу».

Зі слів Дикого, те що ЗСУ пройшли першу лінію оборони й наразі ведуть бої вже всередині другої лінії оборони — це фантастичне досягнення.

«Це дуже недешево нам далося, далося величезними зусиллями й значними втратами, але це дає надію. Річ у тому, що загалом лінії оборони три, але вони не однакові. Перші дві – це ті лінії, на яких можна довго триматись і серйозно воювати. Третя лінія – це все ж таки лінія забезпечення для перших двох. Це командні пункти, склади й подібні речі, а не фортифікація потужна».

Дикий каже, що коли ЗСУ візьмуть Токмак, це означатиме прорив наступної лінії оборони окупантів.

«Оборона росіян на півдні побудована так, що коли ми вже пройшли за Роботине, можна було констатувати, що перша лінія позаду. Якщо ми візьмемо Токмак, можна буде констатувати, що зламалась і друга лінія оборони, розпіарена російськими військкорами, як так звана лінія Суровікіна».

Фото: gettyimages