Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Київська прокуратура провела незалежну будівельно-технічну експертизу в рамках розслідування причин підтоплення тунелів між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, яка спростовує заяви про те, що причиною аварії стало неякісне будівництво.

Згідно з висновками експертів, технічною причиною руйнування тунелю стала його неналежна експлуатація. У прокуратурі наголошують, що якість будівництва самого тунелю відповідає нормам, і жодних відхилень від проєктних рішень, які могли б призвести до розгерметизації, не виявлено.

Прокуратура встановила, що роботи з усунення протікання води в тунелі проводилися протягом багатьох років без залучення профільних фахівців та науково-дослідних інститутів. Це могло стати одною з основних причин погіршення ситуації.

За словами прокуратури, “Київський метрополітен” не надав їм жодних документів чи експертних висновків, які б підтверджували їхні заяви про неякісне будівництво. Щобільше, попередні висновки експертизи, отримані КМДА ще в січні, також не були надані слідству.

Яка попередня версія

Нагадаємо, що столична влада 8 грудня 2023 року обмежила рух поїздів метро на ділянці між станціями “Теремки” – “Деміївська”. Зроблено це з міркувань безпеки та з урахуванням технічного стану тунелів. Попередньо встановлено, що підтоплення сталося через розгерметизацію тунелю.

За словами Кличка, аварійна ситуація на перегінному тунелі синьої гілки метро — між станціями “Деміївська” та “Либідська” виникла через недотримання технології під час будівництва перегону 15 років тому. Він обіцяв поновити рух потягів на ділянці на початку осені.