Про це в етері КИЇВ24 розповіла адвокатка Євгенія Захарченко.

Якщо цей транспорт один і громадянин ним заробляє чи пересувається, як особа з інвалідністю, його ні в якому разі не заберуть. Після того, як цей транспортний засіб поставлений до ТЦК, його не можна вивозити за межі області на термін більше ніж 1 місяць. Треба повідомити ТЦК, якщо тобі треба виїхати на цьому транспорті.

Євгенія Захарченко наголосила, що на цьому етапі Кабмін ще тільки формує правила та розробляє максимально правильний механізм роботи.

Порядок того, як треба повідомляти, які будуть потім дії, як має реагувати ТЦК – сьогодні ще не пророблено. Міноборони та Кабмін над цим працюють. Визначається вартість цього транспортного засобу, акт прийому-передачі передається. Після того, як буде оголошена демобілізація, протягом 30 днів повертають транспортний засіб або повертають його вартість. Механізм компенсації його вартості, якщо його було пошкоджено чи втрачено, ще розробляється Кабміном.

Зазначимо, що згідно зі змінами до закону про мобілізацію, з 18 травня авто, що стоять на обліку у ТЦК, заборонено переміщати до інших областей та за межі України, передавати права власності юридичним та фізичним особам, здавати в оренду та надавати їх як предмет застави.