Про це повідомляє AP.

Пол Бартел, старший аналітик PeakMetrics, заявив, що вже за декілька хвилин після інциденту мережа переповнилась різноманітними фейками та теоріями змови.

Ми бачили такі речі, як “за цим стояли китайці”, або “за цим стояли антифа”, або “це зробила адміністрація Байдена”. Ми також бачили твердження, що за цим стоїть RNC (Національний комітет Республіканської партії). Всі лише припускають. Ніхто насправді не знає, що відбувається. Вони виходять в Інтернет, щоб спробувати це зрозуміти.

Деякі ліві голоси швидко оголосили стрілянину операцією під “помилковим прапором”, яку придумав сам Трамп, тоді як деякі прихильники Трампа припустили, що Секретна служба навмисно не захистила кандидата в президенти за наказом Білого дому. Зазначимо, що операція “під помилковим прапором”  — це політичні чи військові дії, операції, до яких вдаються, аби звинуватити в них опонента.

Секретна служба в неділю відхилила заяви, що поширювалися в соціальних мережах, про те, що кампанія Трампа начебто вимагала посилити безпеку перед суботнім мітингом, а їм відповіли “ні”.

Також, в Інтернеті швидко з’явилися теорії змови, які неправильно ідентифікували підозрюваного в стрільці, бездоказово звинувачували інших людей і використовували мову ненависті, включаючи жорсткий антисемітизм.

Дехто намагався використати подію фінансово. Після стрілянини у кандидата в президенти США Дональда Трампа його прихильники почали продавати футболки з його “переможними” світлинами.

Згідно з аналізом ізраїльської технічної фірми Cyabra, боти соціальних мереж допомогли поширити неправдиві заяви на таких платформах, як Facebook, Instagram, X і TikTok. Компанія виявила, що цілих 45% облікових записів із такими хештегами, як #fakeassassination і #stagedshooting, були неавтентичними.

Замах на Дональда Трампа: що відомо

Нагадаємо, 13 липня, у кандидата в президенти США Дональда Трампа стріляли під час його передвиборчого мітингу. Відомо, що це сталося в селищі Батлер у Пенсільванії на північ від Пітсбурга. Гучні удари та постріли пролунали після 5 хвилин від початку передвиборчої промови Трампа. Зазначається, що йому поцілили у праве вухо, після чого на обличчі можна було побачити кров. ФБР кваліфікувало стрілянину як замах на вбивство.

Чоловіка, який стріляв у Трампа, визначили як 20-річного Томаса Метью Крукса. Видання The New York Post пише, що він сидів на даху виробничого заводу більш ніж в 119 метрах від сцени. За даними CNN, нападника знешкодили.

Відомо, що під час стрілянини загинув 50-річний пожежник Корі Комператор, який прикривав собою своїй рідних. Про це повідомила його сестра, Дон Комператор Шафер, у своєму Facebook.

Водночас подібний інцидент може вплинути на майбутні вибори, вважають у Fox News. Після стрілянини у кандидата в президенти США Дональда Трампа його прихильники почали продавати футболки з його “переможними” світлинами. У ЗМІ вже припускають, що стрілянина у Трампа стане вигідною для нього.

Президент Джо Байден відреагував на замах та закликав не робити передчасних висновків та “нехай ФБР робить свою роботу”. Він також зробив низку важливих доручень, зокрема посилити охорону Трампа та доручив секретній службі переглянути всі заходи безпеки на з’їзді Республіканської партії, який почнеться 15 липня;