Про це він написав у колонці для газети The Wall Street Journal.

Президент США нагадав, що цими вихідними Іран зробив безпрецедентну атаку на Ізраїль, застосувавши шквал ракет і безпілотників. Водночас Росія продовжує свої бомбардування України, які збільшилися за останній час.

І Україна, і Ізраїль захищалися від цих атак, утримуючи оборону і захищаючи своїх громадян. І обидві країни зробили це за вирішальної допомоги США, — написав Байден.

За словами президента США, зараз не час кидати друзів, тому Палата представників має ухвалити термінові закони про допомогу для України та Ізраїлю.

Окремо Байден наголосив, що рішення про військову допомогу Україні та Ізраїлю означають не «виписування безлімітних чеків», а інвестиції в американську базу.

Ухвалення допомоги від США затримується. Джонсон — основна перепона

Конгрес США ще з минулої осені не може дійти згоди щодо прохання президента Джо Байдена виділити нові кошти на фінансування допомоги Україні.

Цьогоріч Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає виділення близько 60 млрд доларів на фінансування допомоги нашій країні. Документ передали до Палати представників, але там його досі не винесли на розгляд.

Проти сенатського законопроєкту виступав спікер Майк Джонсон. Днями він оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Спікер Палати представників США представив чотири окремі документи, три з яких зосереджені на підтримці, а останній стосується пріоритетів національної безпеки.

Водночас Білий дім оголосив, що виступає проти окремого законопроєкту про допомогу Ізраїлю без допомоги Україні.