Про це пише російське видання “Коммерсантъ” із посиланням на джерела на ринку.

За словами співрозмовників газети, йдеться, зокрема, про “кіт-набори”, до яких входять процесори, корпуси пристроїв, екрани та інше.

При цьому транзакції блокують навіть у тих компаній, які домовилися про довгострокові контракти на постачання компонентів для складання електроніки з російськими клієнтами.

“Китай, по суті, монополіст у компонентній базі. Майже 100% світового обсягу компонентів для складання електроніки перебуває на їхньому боці”, – розповідає джерело видання.

Проблеми з проведенням платежів через Китай, а також Туреччину і Казахстан почалися з кінця грудня 2023 року, після набрання чинності указу президента США Джо Байдена, який дозволив запроваджувати санкції проти іноземних фінансових організацій за порушення обмежувальних заходів проти Росії.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у США викрили, як терористи обходять санкції. Заступник міністра фінансів США Воллі Адеймо попередив, що такі групи, як Аль-Каїда, ХАМАС, країни Росія та Північна Корея знаходять нові способи переміщувати ресурси за допомогою віртуальних валют.