Про це вона заявила перед зустріччю зі своїми колегами з ЄС на полях Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, повідомляє Tagesschau.

За її словами, особливо в ці часи, коли російський президент атакує не лише європейський мирний порядок, але й Статут ООН, в Організації Об’єднаних Націй також не може бути “бізнесу як завжди”.

“Попри всі кризи в цьому світі ми повинні не тільки просувати Статут ООН, особливо в ці дні, але й відстоювати його разом. Статут – це наш мир, (…) наше страхування життя в усьому світі”, – наголосила Бербок.

У контексті російської агресії вона виділила питання дітей, викрадених Росією з України, а також питання відповідальності Путіна.

Раніше міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Сполучених Штатів закликала до “фундаментальних реформ” Організації Об’єднаних Націй, аби вона відображала нинішню ситуацію у світі.

Як відомо, до складу Ради безпеки ООН входять п’ять постійних членів – Велика Британія, США, Китай, Росія і Франція – і десять непостійних членів, яких обирають на дворічний термін.

Питання про реформу органу особливо гостро постало з огляду на повномасштабне вторгнення Росії, яка має право вето й може блокувати будь-які рішення, які притягнуть її до відповідальності за порушення міжнародного права.

Фото: відкриті джерела