Про це повідомляє Голос Америки з посиланням на слова Селести Волландер, заступниці міністра оборони США з питань міжнародної безпеки.

Тими БПЛА, які, як ви спостерігаєте, росіяни надсилають з Криму по українських містах, вони могли б атакувати європейські столиці. Ті крилаті ракети, які росіяни використовують проти української критично важливої енергетичної інфраструктури, вони загрожували б союзникам США по НАТО.

Насамперед в зоні ризику, за словами Волландер, були б американці в Європі – від військових, бізнесменів, та простих громадян – до американських студентів, які вчаться у Європі.

Заступниця міністра оборони додала, що завдяки американській підтримці України та насамперед мужності й майстерності українців вдалось запобігти подібного сценарію.

Загроза не зникла

У заяві Волландер наголосила, що загроза для Європи досі актуальна. Особливо на тлі затримок із голосуванням у Конгресі США щодо допомоги Україні.

Українці навчилися воювати, вони стримують росіян, зірвали їхні операції у Чорному морі, відновили експорт зерна, забезпечуючи Глобальний Південь необхідним. Але оскільки ми не можемо постачати їм боєприпаси, засоби ППО, запчастини, потрібні на фронті, то ми цілком можемо повернутися до сценарію 2022 року та до загрози обстрілів Європи.

Заступниця міністра вважає, що існує багато спекуляцій навколо можливості переговорів між Україною та Росією, але наголосила, що це вирішувати тільки самим українцям.

Волландер пообіцяла подальшу підтримку України з боку США. Вони “підтримують територіальну цілісність України, її суверенітет, незалежність і право обирати”, адже саме так в її розумінні виглядає перемога України.

Це Україна, яка продовжує залишатися суверенною державою, визнаною у межах своїх міжнародно визнаних кордонах, незалежна країна, яка самостійно визначає свою політику національної безпеки, свою зовнішню політику. Її економічна політика визначається українським народом та його демократично обраним керівництвом. І це цілі, які ми ставимо перед собою

Зазначається, що Сполучені Штати посідають 16-те місце у світі з точки зору співвідношення ВВП держави до наданої допомоги Україні.

Нагадаємо, що Сенат США повторно переглянув законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню без угоди про міграційну реформу і безпеку кордону. Законопроєкт набрав потрібні 60 голосів сенаторів.

Також, під час свого візиту до Вашингтона канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрівся з сенаторами США. Зазначається, що він обговорив з ними проблему нагальності підтримки України.