У нас загалом більше 60 мільйонів етнічних українців живуть за кордоном різними поколіннями, володіють українською та хочуть долучитися потім й до відновлення України, – сказала Кравчук.

За її словами, наразі текст законопроєкту щодо множинного громадянства, який президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради, ще не готовий.

“Ще немає нового зареєстрованого тексту. Але сама ініціатива дуже правильно. На всіх зустрічах із закордонними українцями це питання піднімалось. Під час повномасштабного вторгнення це запитання ставлять діаспоряни”, – зазначила Євгенія Кравчук.

Вона додала, що зараз в Україні тривають дискусії щодо критеріїв отримання множинного громадянства.

“Конкретно по критеріях, чи все буде доступно. Очевидно, якісь обмеження можуть бути. Будемо говорити, коли Верховна Рада отримає текст або профільний комітет буде розуміти, що робити зі старими законопроєктами”, – зауважила депутатка.

Вона запевнила, що президент Володимир Зеленський поставив таймлайн, що законопроєкт про множинне громадянство буде прийнятий цього року.

“Це потрібно самій Україні. Багато етнічних українців хочуть долучатися, але при цьому не хочуть здавати американський чи європейський паспорт”, – наголосила Кравчук.