Більшість працівників посольства США в Києві, попри дозвіл Держдепу на добровільний виїзд з України, залишилися в українській столиці і продовжують працювати.
Про це повідомила кореспондентка CNN Наташа Бертран.
“Як повідомило CNN у вівторок обізнане джерело, переважна більшість американського персоналу в посольстві США в Києві продовжують залишатися на робочих місцях і не використовують можливість від’їзду за власним бажанням. Членам сімей все ж наказано виїхати”, – йдеться в її повідомленні в Twitter.
A vast majority of US personnel at the US Embassy in Kyiv are staying at the post and are not taking advantage of voluntary departure, a source familiar told CNN Tuesday. Families still ordered to leave. via @jmhansler
— Natasha Bertrand (@NatashaBertrand) January 25, 2022
Своєю чергою, коментуючи публікацію журналістки, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак висловив дипломатам США подяку за такий прояв підтримки. Він зауважив, що Україна цінує їхній вибір залишитися і підтримати державу.
“Дякую вам, дорогі американські друзі. Ми дуже цінуємо ваш вибір залишитися і підтримати нас, незважаючи на те, що вам прийшлося розлучитися зі своїми близькими. Такий прояв підтримки багато говорить про зв’язки між США та Україною”, – написав Єрмак.
Thank you dear ?? friends. We very much appreciate your choice to stay and support us despite having to be separated from your loved ones. Such a display of support speaks volumes about the bonds between ?? and ??. https://t.co/g5u2cUTZ09
— Andriy Yermak (@AndriyYermak) January 26, 2022
Нагадаємо, дипломатам посольства Нідерландів у Києві та їхнім родинам дозволили покинути Україну.
Раніше до аналогічних кроків з евакуації дипломатів вдалися США, Великобританія, Австралія.
Нагадаємо, Москва накопичила танки, артилерію, близько 100 тисяч військових біля кордону з Україною і, за побоюваннями Заходу і Києва, може готувати нове вторгнення у період з середини січня до середини лютого 2022 року. РФ такі наміри заперечує і пояснює військову активність навчаннями.
Як ми писали, в середині січня відбулися три раунди переговорів щодо питання європейської безпеки між РФ та НАТО, РФ та США і РФ та ОБСЄ. Про значний прогрес за їхніми підсумками не повідомляли, а в НАТО відповіли відмовою на всі ключові вимоги Москви щодо нерозширення альянсу. Москва і Вашингтон підкреслили свої «фундаментальні розбіжності» щодо більшості питань.
Фото: Фейсбук