Про це повідомляє кореспондент КИЇВ24.

Як відомо, вони поставили схожі вимоги, як протестувальники у суботу, 23 вересня: передати гроші з некритичних потреб саме на підтримку Сил оборони.

Також причиною їх візиту до будівлі КМДА стало те, що багато МАФів, тимчасових споруд зносять під час того, як очищають, зокрема, ділянки навколо станцій метрополітену або інші ділянки – просто зносять тимчасові споруди. І звісно, власники з цим не згодні.

Вони кажуть, що мають всі документи та дозволи, однак все одно відбувається демонтаж їхнього бізнесу. Тому підприємці прийшли якраз пікетувати проти цього і вимагати у столичної влади знову ж таки перенаправляти гроші з некритичних потреб, такі як бруківка, дороги і чи все схоже на це, на підтримку сил оборони. І зберегти малий та середній бізнес, який також займається підтримкою сил оборони.

“Бізнес знищили і на численні звернення до Київської міської держадміністрації,
до Святошинської держадміністрації. Вони так і не надали альтернативного місця як підприємцю, як для торгівлі. І по теперішній час я, не моя жінка, приватні підприємці, не маємо засобів для існування. Тобто, я зараз знаходжусь на службі в територіальній обороні міста Ірпеня. Жінка допомагає, веде волонтерську діяльність”, – сказав приватний підприємець Руслан Данилюк

Власниця кав’ярні у столиці, Олеся Литвиненко розповіла, що її бізнес працював кожен день з початку повномасштабної війни.

“Роздавала людям їжу, воду, всі потрібні речі. Хлопцям дуже багато передавали гуманітарки, робили самі тушонку. Збирали необхідні медикаменти, то це було дуже важко тоді, бо практично ніде нічого не було. Ці МАФи, ці підприємці, які не покинули Київ, вони працювали й хочуть працювати, і ми будемо працювати.
Нас влада знищує. Місцевий благоустрій Києва просто заради клумб і бруківки знищують людей”, – сказала вона.

Згодом до мітингарів вийшов заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, який намагався пояснити позицію столичної влади, коли відбувається демонтаж тих самих МАФів. Він наголошував на безпекових певних нормах, коли вони перешкоджають доступу до укриттів або до станцій метрополітену, якщо закривають газові труби тощо.

“Глобально ми, як були, так і залишаємося партнерами для підприємців. Але є місця, є локації, де не можуть знаходитися тимчасові споруди. Тимчасові споруди, у них є такий статус. Це логістичні маршрути до сховищ, до приміщень подвійного призначення – це один напрямок. Другий напрямок – це місця, де є велика кількість звернень мешканців, там є антисанітарія, ми не можемо на це не реагувати. Третій напрямок – це охоронні зони, мереж, в першу чергу – газову, і це теж, безумовно, неможливо знаходитися там МАФом. І от в таких випадках ми вимушені реагувати, вимушені демонтувати, переносити ці споруди”, – розповів посадовець.

Зазначимо, що сьогодні мало відбутися засідання бюджетної комісії, на якому мали б розглянути перенаправлення коштів з некритичних потреб на потреби сил оборони. Але чомусь воно сьогодні не відбулося, причини поки що невідомі.

І, власне, після того, як мітингувальники поспілкувалися з Петром Пантелеєвим, всі зібралися і попрямували до Офісу президента, сподіваючись висловити свою позицію ще там.

Фото: КИЇВ