Про це пише The Guardian з посиланням на чотирьох людей, які знайомі із цим питанням.

У квітні Гегсет звільнив трьох старших радників — Дена Колдвелла, Коліна Керролла та Даріна Селніка — і звинуватив їх у витоку інформації. У відповідь вони заявили, що стали жертвами наклепу, хоча раніше довго працювали з ним разом.

Особистий адвокат Гегсета Тім Парлатор заявив, що є докази їхньої причетності до витоку інформації — їх прослуховувало Агентство національної безпеки (NSA). Таке пояснення стурбувало — прослуховування, імовірно, було незаконним і могло б стати ще більшим скандалом, ніж сам витік інформації. Згодом радники Трампа сказали, що це неправда, а Парлатор, який контролює розслідування, надавав їм сумнівну інформацію.

Потім адвокат очільника Міністра оборони США заперечив, що робив такі заяви, і стверджував, що отримав цю інформацію від інших джерел у Пентагоні. Після цього в Білому домі радники Дональда Трампа почали сумніватися в достовірності розслідування.

Один радник Трампа нещодавно сказав Гегсету, що, на його думку, будь-хто зі звільнених помічників не розкрив жодної інформації. Він припустив, що розслідування могли використати просто як привід, щоб звільнити помічників, які причетні до конфліктів з першим керівником апарату Гегсета — Джо Каспером, якого також звільнили у квітні.

The Guardian пише, що ця ситуація додає Гегсету проблем перед слуханнями в Сенаті, які відбудуться наступного місяця. Вся його команда зараз у напрузі через розслідування витоку, яке триває майже місяць, але досі немає ні нових доказів, ні офіційного звернення до ФБР.

У результаті Гегсет залишився без начальника апарату та його заступника. Зараз йому допомагають шість старших радників, які разом керують його офісом. Хоча колишній молодший помічник Гегсета — Рікі Бурія — фактично виконує обов’язки керівника, Білий дім не дозволив офіційно призначити його на цю посаду. Причина — недостатній досвід і участь у внутрішніх конфліктах у команді.

У Пентагоні не коментують ситуацію. А в Білому домі лише заявили, що президент Трамп довіряє міністру оборони і впевнений, що керівництво міністерства поділяє його прагнення відновити боєздатну й ефективну армію.