Про це передає Bloomberg.
Коли з’явилися подробиці про переговори між американським представником у справах заручників Адамом Болером і високопоставленим представником ХАМАС, ізраїльські посадовці висловили невдоволення і наголосили, що ХАМАС — це терористична організація, чиїм словам не можна довіряти.
Зараз у секторі Гази утримують ще 59 заручників — Ізраїль підтверджував загибель 35 із них. Ізраїльська розвідка припускає, що 22 заручники ще можуть бути живі, статус двох точно не відомий. Серед заручників — пʼятеро американців, зокрема 21-річний Едан Александр, який може бути живий.
За словами Болера, він знає про занепокоєння Ізраїлю, але вважає корисним почути, чого ХАМАС хоче і що він пропонує.
«Ми не агент Ізраїлю. У нас є конкретні інтереси», — наголосив посадовець.
Міністр сільського господарства Ізраїлю та член кабінету безпеки Аві Діхтер публічно виступив із критикою Болера на Ізраїльському радіо.
Ізраїльські чиновники неодноразово заявляли, що коли з’явилися розбіжності між їхніми позиціями та США під час адміністрації колишнього президента Джо Байдена, ХАМАС посилив свою позицію. Тому вони зраділи обранню Трампа, який займає проізраїльську позицію. Однак його непередбачувані кроки після інавгурації, зокрема стосовно війни в Україні й відносин з Європою, зменшили радість Ізраїлю.
Попри прямі переговори з ХАМАС, Болер заявив кільком ізраїльським телеканалам, що відносини між США та Ізраїлем міцні, і вони не під загрозою, але Вашингтон не може вести переговори від імені Ізраїлю.
Нагадаємо, що США ведуть таємні перемовини з палестинським угрупованням ХАМАС щодо повернення американських заручників. Це вперше з 1997 року Вашингтон почав прямі переговори з цією організацією — тоді Білий дім визнав її терористичною.