Європейські компанії демонструють прибутки, котрі суттєво перевищують прогнози, що дає певне полегшення для ринку, попри негативний вплив тарифів і невизначеність економічного зростання.
Про це свідчать дані Bloomberg Intelligence.
Середнє зростання прибутків компаній з індексу MSCI Europe наразі становить 3,8%, хоча перед початком звітного сезону очікувалося падіння на 1,4%. Також перевищено прогнози щодо зростання виторгу.
“Фінансові результати за перший квартал виглядають міцними, прибуток на акцію зростає, але зростання виторгу — стримане“, — зазначили аналітики Barclays Plc Маджеш Кумар Чандрасекаран та Еммануель Коу. Водночас вони додають, що “прогнози компаній слабкі, а інвестиційні настрої обережні через тарифи”, особливо в таких галузях, як сировина, споживчі товари, промисловість і комунальні послуги.
Поки що інвестори обирають оптимістичний погляд на ситуацію. На тлі ознак можливого послаблення торгових напружень індекс Stoxx Europe 600 у п’ятницю зріс дев’ятий день поспіль і відновився до рівнів, що передували новинам про тарифи.
Найкраще перевищили очікування компанії фармацевтичного, банківського та технологічного секторів — ті самі, що були лідерами й у четвертому кварталі. Захисні сектори (наприклад, охорона здоров’я та комунальні послуги) показують кращу динаміку, ніж циклічні. Їх підтримують також фінансові й технологічні компанії.
Банки регіону відзвітували про прибутки, що перевищили очікування, й підтвердили прогнози на рік.
Сектори, схильні до впливу тарифів — судноплавство, розкішні бренди, автовиробники — продемонстрували слабші результати. Сектор споживчих товарів преміумкласу показав падіння прибутку на 17% при очікуваному зниженні на 11%.
Кілька автоконцернів, зокрема Stellantis NV, Porsche AG і Mercedes-Benz Group AG, скоротили або скасували прогнози через торгову війну. Попит знижується, маржинальність падає, а нові мита США поглиблюють проблеми, вважає стратег Bloomberg Intelligence Кайді Менг.
Промисловий сектор — зокрема такі гравці, як судноплавний гігант Maersk, виробник двигунів Airbus SE і ліфтів Kone Oyj — також розчарував: зростання прибутку на акцію склало 6,5% проти очікуваних 8%.
Нагадаємо, що головний перемовник Японії висловив сподівання досягти торгівельної угоди зі США в червні, хоча ЗМІ повідомляють про розбіжності між сторонами щодо ключового питання — експорту японських автомобілів.
Енергосистема Європейського Союзу здебільшого була побудована ще в минулому столітті, а половині ліній понад 40 років. Зростаюче виробництво…
У публікації йдеться, що заяву про скасування параду "з міркувань безпеки" оприлюднили у понеділок, 5…
Інцидент стався вдень 5 травня під час заходів до звільнення Нідерландів після нацистської окупації в…
Дії з облаштування велоінфраструктури на Оболонській набережній є самовільними та не мають відношення до планів…
Західні союзники України обговорюють постачання додаткових систем протиповітряної оборони Patriot Києву та прагнуть досягти угоди…
Франція та ЄС мають намір активізувати свої зусилля щодо залучення американських науковців, які постраждали від…