Про це пише Bloomberg.

Зазначається, що це змусило трейдерів замислитися, чи не спровокує цей крок суперечку з РФ і постачальниками палива на тлі й без того нестабільного ринку.

Новий законопроєкт, опублікований у п’ятницю, який набуває чинності негайно, вводить плату в розмірі 20 болгарських левів (10,76 долара) за мегават-годину газу російського походження.

Це близько 20% ціни еталонного європейського газу, що продається в регіональному центрі Амстердама.

Хоча Болгарія не імпортує газ із Росії для власних потреб, це важливий маршрут для значно зменшених потоків трубопроводів, які РФ спрямовує до ЄС після масштабних скорочень у 2022 році.

Майже половина російського газу з трубопроводів надходить до Болгарії з Туреччини через з’єднання “Турецький потік” для подальших відправлень до Угорщини, Сербії та інших частин Південної Європи.

Російський “Газпром” припинив постачання на внутрішній ринок Болгарії торік після того, як країна відмовилася платити за паливо в рублях і перемкнулася на альтернативних постачальників, зокрема на Туреччину.

Минулого місяця болгарські законодавці схвалили пропозицію про поступове припинення імпорту російської сирої нафти, що приведе країну в один ряд з іншими членами Європейського союзу.

Нагадаємо, що ціни на газ у Європі з кінця минулого тижня зросли на 45%. Ф’ючерси на хабі TTF у Нідерландах досягли 53 євро за мегават-годину (близько 600 доларів за тисячу кубометрів) – максимуму з 15 лютого 2023 року.

Фото: відкриті джерела