В інтерв’ю MSNBC він підкреслив, що США прагнуть забезпечити Україні найсильніші позиції в 2025 році.
Україна перебуває в процесі, коли потрібно ухвалити вкрай важливе рішення — продовжувати війну чи вести переговори про мир, вважає державний секретар США Ентоні Блінкен.
«Українці повинні ухвалити фундаментальні рішення щодо продовження боротьби або переговорів і спроби довести це до припинення вогню», — заявив Блінкен.
При цьому він додав, що питання полягає в тому, чи готова Росія піти на такий крок.
«Утім, якщо дійде до цього [до переговорів], ми хочемо переконатися, що українці та адміністрація Трампа матимуть найкращі позиції для укладення найсильнішої угоди», — продовжив держсекретар США.
Він уточнив, що має на увазі подальшу роботу зі зміцнення позицій України на полі бою. Також ідеться про продовження тиску на Росію.
Блінкен наголосив, що коли справа дійде до припинення вогню, це має відбутися на справедливих умовах і з довгостроковою перспективою.
За його словами, важливо не дати Росії відпочити, переозброїтися і знову напасти через рік, два або п’ять років.
Що відомо
Сполучені Штати просувають членство України в НАТО, бо це є найкращою гарантією безпеки. Україна має бути в НАТО, і стаття 5 буде найкращою гарантією безпеки для неї. Про це Блінкен сказав у розлогій розмові в Раді з міжнародних відносин у Нью-Йорку 18 грудня, передає “Голос Америки”.
Він переконаний, що Україна перебуває на шляху до успіху. “Якщо подивитися на те, що є успіхом для України, я думаю, що ми повною мірою на шляху до успіху в цьому сенсі”, – сказав Блінкен.
Блінкен пояснив, що за часів президентства Байдена не було ознак того, що Росія готова обговорювати врегулювання війни проти України. Він припустив, що тепер ситуація може змінюватися.
Він запевнив, що США, Німеччина чи інші країни-члени Альянсу не стоять на заваді приєднанню України.
“Ні, ми не стоїмо на заваді. Ми вивели Україну на шлях членства в НАТО. І послідовні саміти Альянсу НАТО були дуже чіткими щодо цього”, – наголосив Блінкен.
Він визнав, що вступ до НАТО й колективний захист на основі статті 5 Північноатлантичного договору є найдієвішими гарантіями безпеки для України.
“Ми вперше в історії НАТО створили спеціальне командування, метою якого є допомогти Україні на цьому шляху, здійснити практичні кроки, які вона має зробити – продовжувати розбудовувати та реформувати свої військові інститути, продовжувати зміцнювати свою демократію. І ми рухаємо Україну цим шляхом. Водночас зрештою, я вважаю, що так, Україна буде і має бути в НАТО, і стаття 5 є найкращою гарантією, яка у нас є”, – додав Ентоні Блінкен.
Блінкен вважає можливе залучення європейських військ на майбутню лінію розмежування ще однією непоганою гарантією безпеки для України.
“Наприклад, у нас є європейські країни, які говорили про можливість, якщо буде припинення вогню і вирішення, мати частину своїх сил уздовж лінії припинення вогню, щоб патрулювати її, захищати її, забезпечувати це. Це також буде непоганою гарантією”, – підсумував держсекретар США.
Нагадаємо, 3 грудня Радіо Свобода з посиланням на високопоставленого представника НАТО, який побажав зберегти анонімність, повідомило, що Франція і Велика Британія обговорюють можливі варіанти гарантування безпеки України в разі мирних переговорів із Росією. Один із цих варіантів — розміщення військ обох країн на лінії розмежування для моніторингу дотримання режиму припинення вогню.