Попри заяву про повний вихід з російського ринку, іспанський Inditex – власник брендів Zara, Bershka, Pull & Bear і Stradivarius – зберіг можливість швидкого повернення в РФ.

Про це йдеться у розслідуванні Financial Times.

У березні 2022 року, за кілька днів після початку повномасштабної війни, Inditex заявив про припинення діяльності в Росії.

Восени того ж року компанія оголосила про продаж свого російського бізнесу групі Daher, якою керує ліванська родина, яка вже є партнером Inditex на Близькому Сході.

Зараз колишня російська “дочка” іспанської компанії називається New Fashion.

Однак, як з’ясувало FT, структура угоди дає Inditex право негайно повернутися в Росію у форматі франшизи, коли зміняться обставини.

Окрім цього, підконтрольна Daher компанія Mixed R DMCC, що була зареєстрована у вересні 2022 року і зараз володіє російськими операціями, продає майже ідентичний Inditex одяг, використовує тих самих постачальників і колишній персонал іспанської групи.

Отже, магазини, що колись працювали під брендами Zara, лише змінили свої назви на Maag, Dub, Ecru і Vilet.

Inditex заявив, що це звичайна практика в галузі для різних роздрібних торговців використовувати одних і тих же постачальників і що він “активно забезпечує повну ексклюзивність для всіх продуктів, що продаються його брендами”.

За інформацією газети, перед продажем Inditex вклав у свій російський бізнес понад 65 млн євро, що суперечить типовій практиці, коли компанії намагаються вивести гроші з ринку, який покидають.

Окрім цього, перш ніж завершити продаж, Inditex списала кредит на $120 млн, виданий раніше дочірній компанії у РФ.

За даними FT, продукція до Росії надходила ще до завершення угоди – понад 800 партій одягу було відправлено з Близького Сходу до російських магазинів.

Нагадаємо, німецька компанія Gebr. Heinemann, яка керує магазинами безмитної торгівлі в литовських аеропортах (Duty Free), постачає предмети розкоші компаніям російських олігархів.