Про це повідомив міністр оборони Сполученого Королівства Грант Шаппс.

За його словами, ракети Brimstone вже мали значний вплив на поле бою, «в одному випадку змусивши російські війська залишити й відступити після спроби переправи через річку».

Україна раніше вже отримувала ці ракети у різних модифікаціях.

Brimstone, це ракета типу «вистрілив і забув»

Розроблена консорціумом MBDA UK для британських Королівських повітряних сил, Вrimstone, класу «поверхня — поверхня» або «повітря — поверхня», 50-кілограмова ракета завдовжки майже 2 метри, її бойова частина важить понад 6 кілограмів.

Її максимальна швидкість — 1,3 Маха (~450 м/с). Відомо про два покоління цих ракет. Дальність ракет Brimstone I становила близько 20 кілометрів, другого покоління — 60.

Після виходу із пускової установки, ракетний двигун розганяє ракету до надзвукової швидкості. Цей двигун має короткий час горіння та дуже низький рівень димоутворення, забезпечуючи дуже незначний зоровий та інфрачервоний слід, що зводить до мінімуму можливість виявлення ворожими давачами.

Ракета програмується для пристосування до певних вимог кожного окремого завдання. Можна запрограмувати враження цілей суворо у відповідному місці (наприклад, що знаходяться поруч із дружніми силами) і самознищуватися, якщо ціль у зазначеній області знайти не вдається.