Про це розповів в етері КИЇВ24 член економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

На сьогодні весь світ розраховується за сировину в американських доларах. РФ спробувала торгувати зі своїми найбільшими отримувачами нафти Індією та Китаєм в їх національних валютах. Там питання не в затримці платежів, а в отриманні ліцензій на операції в національних валютах. Тобто, будь-яка операція що здійснюється в доларах проходить через американський банк.

Як пояснив експерт, все залежить від валюти якою ви здійснюєте оплату. Тобто всі грошові операції здійснені за допомогою доларів моніторяться США.

Навіть якщо ви відкрили рахунок в китайському банку, але проводити операцію в доларах, вона проходить через кореспондентський рахунок китайського банку в американському банку. Коли ви приносите долар в український банк, він зберігається на кореспондентському рахунку українського банку в американському банку. Тобто банки емітенти країни, яка випускає валюту, обслуговує операції по всьому світі у цій валюті.

Олег Пендзин додав, що будь-який банк, який проводить операції з Росією в доларах підпаде під вторинні санкції.

Як тільки долар проходить через банк США, це підпадає під юрисдикцію міністерства фінансів США. Контроль за цими операціями є жорстким. Будь-який банк який проводить операції в доларах США може потрапити під вторинні санкції.