Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції.

«Слідчі Головного слідчого управління Нацполіції розпочали досудове розслідування у травні 2019 року на підставі повідомлення Державної аудиторської служби України. Встановлено, що службові особи розпорядника бюджетних коштів, генпідрядника та ще двох підприємств налагодили схему розкрадання бюджетних коштів шляхом завищення обсягів та вартості робіт під час будівництва столичного Подільського мосту», – йдеться у повідомленні.

Поліцейські з’ясували, що протягом 2019-2020 фігуранти уклали угоди з 6 фірмами на загальну суму понад 4 мільярди гривень.  Кошти були перераховані субпідрядним організаціям, однак роботи фактично не проводилися. А частину цих коштів виведено в тіньовий обіг.

Під час обшуків правоохоронці виявили та вилучили документи, чорнові записи та інші носії з інформацією, яка може підтверджувати причетність фігурантів до вчинення злочину. Речові докази будуть направленні на проведення відповідних експертиз.

Поіція веде кримінальне провадження за  ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За попередніми даними, сума завданих збитків може сягати понад 80 мільйонів гривень.

Зловмисникам загрожує до дванадцяти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років та з конфіскацією майна.

Фото: Вікіпедія