Пошук ресурсів для реалізації архітектурного проекту планують почати з другого кварталу 2021-го.

Про це повідомля прес-служба президента.

Учасники онлайн-зустрічі, яка відбулася, сьогодні за участі президента, обговорили будівництво майбутнього Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» у Києві.

«Створення меморіалу дуже важливе для нашої країни. В її історії було багато трагічних сторінок. Однак ми маємо пам’ятати про них, розповідати своїм наступним поколінням. Такі моменти повинні бути в історії України. Вони є в наших розповідях, у пам’яті, в книжках. Дуже хочеться, щоб цей проект було втілено в життя, і ми разом з вами збудували історію», – зазначив Володимир Зеленський.

До кінця 2020 планують повноцінно запустити два наукові інститути, а також 10 мистецьких проектів для музейного досвіду до початку 2021-го.

Пошук ресурсів для реалізації архітектурного проекту планують почати з другого кварталу 2021-го.

Голова наглядової ради фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» Натан Щаранський зазначив, що історія Бабиного Яру важлива не лише для єврейського народу. Адже в цьому місці загинули представники й інших національностей, зокрема українці, білоруси та поляки.

«У нас однакові цілі – боротися за свободу та демократію наших народів. Ця ініціатива – не просто пам’ятник, це буде визначний меморіал, де буде і музей, і центр дослідження, що сприятиме підвищенню толерантності в суспільстві та матиме глобальне значення для позиціонування України у світі та міжнародного визнання. Такі інституції в усьому світі створюються у партнерстві з державою за підтримки перших осіб», – сказав він.

Президент Польщі у 1995-2005  Александр Квасневський додав, що проект матиме суттєвий вплив на імідж України.

«Ми хочемо серйозно й чуттєво говорити про те, що відбулося 80 років тому. І з цією історією дивитися та розуміти, як нам жити в майбутньому. Цей проект має великий вплив на імідж України та те, як люди розумітимуть сучасну Україну», – зазначив він.

За словами міністра закордонних справ і віце-канцлера Німеччини у 1998-2005  Йошки Фішера, основною метою цього проекту має стати просвітництво та звернення до молодого покоління. «В цьому проекті ми використаємо новітні технології, щоб зберегти історію», – розповів Йошка Фішер.

Учасники зустрічі обговорили подальшу взаємодію в межах проекту, а також координацію сторін під час підготовки до 80-ї річниці трагедії Бабиного Яру.

Фото: Вікіпедія